Wykład otwarty prof. Somana Ninana Abrahama z Duke University Medical Center

Zapraszamy na wykład prof. Somana N. Abrahama, czołowego autorytetu w dziedzinie immunologii i biologii molekularnej.

Wykład prof. Somana N. Abrahama odbędzie się 15 listopada o godzinie 13.00 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej przy ul. Poleczki 19. Wykład w języku angielskim będzie poświęcony tematowi: Wieloaspektowe reakcje komórek tucznych w odpowiedzi immunologicznej (Multifaceted Mast Cell Reactions in the Immune Response). Jest to obiecujący obszar badawczy, który może radykalnie zmienić zrozumienie naszego układu odpornościowego.

Komórki tuczne pełnią kluczową rolę na styku między gospodarzem a środowiskiem oraz wokół naczyń krwionośnych. Ich zdolność do szybkiego uwalniania mediatorów oraz strategiczne położenie sprawiają, że są one ważnymi inicjatorami odpowiedzi immunologicznej podczas infekcji. Podczas wykładu zostaną omówione różne aspekty reakcji komórek tucznych w kontekście prowokacji drobnoustrojami.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym fascynującym wykładzie, który otworzy nowe perspektywy zrozumienia mechanizmów immunologicznych związanych z komórkami tucznych oraz ich znaczenia w odpowiedzi na infekcje. Nie przegap tej unikatowej okazji do poszerzenia wiedzy na temat immunologii i neuroimmunologii. Zapraszamy!

 

Skip to content