Szkoła Letnia Doktorska w CEZAMAT

27 września 2022

12-16 września 2022 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej odbyła się Szkoła Letnia Doktorska realizowana w ramach projektu „Smart Education for Engineering Doctors” NAWA-STER.

Szkoła Letnia Doktorska jest nową formą edukacji dla uczestników szkół doktorskich z Politechniki Warszawskiej oraz innych uniwersytetów z krajów Unii Europejskiej i Europy Wschodniej. Celem Szkoły było rozszerzenie oferty edukacyjnej dla doktorantów w dziedzinach, w których specjalizuje się Politechnika Warszawska oraz nawiązanie kontaktów międzynarodowych, doskonalenie jakości kształcenia i zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów.

W czasie wydarzenia uczestnicy mieli do wyboru dwa programy, związane z ich dziedzinami naukowymi. Pierwszy program zawierał wykłady i ćwiczenia z zakresu fotoniki i elektroniki drukowanej, a drugi z zakresu bioinżynierii.

– Możliwość przebywania razem na platformie naukowej z doktorantami pracującymi w różnych gałęziach biotechnologii była dla mnie nieocenionym doświadczeniem – opowiada doktorantka Seda Keskin z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Van Yüzüncü Yıl w Turcji – Pobyt w Warszawie ze względu na moje studia doktoranckie i karierę akademicką był dla mnie wyjątkowym przeżyciem, ponieważ była to moja pierwsza zagraniczna podróż do Europy.

W programie Letniej Szkoły Doktorskiej zajęcia prowadziło ponad 30 wykładowców Politechniki Warszawskiej, a uczestnicy oprócz zajęć teoretycznych mogli przyjrzeć się pracy w laboratorium CEZAMAT. W ramach Szkoły odbyła się również wycieczka objazdowa po Warszawie legendarnym autobusem marki Jelcz.

– Ponadto uczestnicy przygotowali wystąpienia w ramach sesji plenarnych, dzięki którym mogli podzielić się swoją pracą badawczą. Była to doskonała okazja do podzielenia się zainteresowaniami, poznania i nawiązania kontaktu z młodymi naukowcami. Ta okazja pozwoliła mi rozwijać się zawodowo i cieszę się, że wziąłem udział – podsumowuje doktorant Luca Potenza z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Skip to content