Wizyta dr. inż. Tomasza Brożka w CEZAMAT PW

29 września 2023

25 września 2023 dr inż. Tomasz Brożek z PDF Solutions wygłosił w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT PW wykład seminaryjny pt. „Współczesna mikroelektronika krzemowa – trendy i problemy”.

Prelegent podczas seminarium zaprezentował kierunki rozwoju współczesnej elektroniki konsumenckiej, przedstawił trendy i ewolucję w przemyśle półprzewodników i nanotechnologii oraz omówił prognozy dotyczące wykorzystania innowacyjnych materiałów w produkcji procesorów i układów scalonych.

Dr inż. Tomasz Brożek uzyskał tytuł magistra inżyniera na Politechnice Lwowskiej, a następnie stopień doktora fizyki w Instytucie Półprzewodników Ukraińskiej Akademii Nauk w Kijowie. Swoją karierę badawczą i zawodową kontynuował na Politechnice Warszawskiej oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Od 2000 roku związany z firmą PDF Solutions, gdzie obecnie zajmuje stanowisko Technical Fellow. Dr inż. Brożek opublikował blisko 100 artykułów technicznych i prezentacji konferencyjnych, a także posiada liczne patenty.

Firma PDF Solutions to amerykańskie przedsiębiorstwo, świadczące usługi w zakresie inżynierii i oprogramowania. Firma specjalizuje się w sprzęcie i własności intelektualnej opartych na półprzewodnikach oraz oprogramowaniu w celu zapewnienia zaawansowanego zarządzania danymi, które wspierają produkcję i testowanie układów scalonych i systemów na chipach wykorzystywanych w urządzeniach elektronicznych, takich jak smartfony, komputery czy systemy wspomagania kierowcy (ADAS).

Pobierz prezentację: Semi_Trends_Overview_Seminarium_TomaszBrozek_25.09.2023

Skip to content