DEMO DAY

 

 

Demo Day to dzień, w którym poznamy zwycięzców MedTech-Athonu – „Inżynierowie dla medycyny”.

W czasie wydarzenia zostaną zaprezentowane demonstratory, przygotowane przez zespoły, będące laureatami trzydniowego maratonu pracy MedTech-Athon, który odbył się w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej CEZAMAT PW w maju 2022 r. To właśnie wtedy jury konkursowe wyłoniło projekty o największym potencjale rozwojowym i największej szansie na sukces w procesie komercjalizacji.  

Pierwsze miejsce zajął zespół Personal-Sensbox za projekt stworzenia przenośnego systemu monitorującego dla osób cierpiących na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Sensbox mierzy poziom wybranych zanieczyszczeń powietrza szczególnie niebezpiecznych i ostrzega o przekroczeniu norm.

Drugie miejsce ex aequo zajęły zespoły FluoFibers oraz Scienceporium. Pierwszy z nich skupił się na innowacyjnej metodzie detekcji biomarkerów choroby Alzheimera z wykorzystaniem biologicznie modyfikowanych układów fotonicznych, a drugi zespół opracował biodegradowalny zestaw testowy do wczesnego wykrywania wirusa Lassa. 

W czasie Demo Day zobaczymy, jak projekty przygotowane przez doktorantów Politechniki Warszawskiej udało się rozwinąć oraz poznamy zwycięski zespół, którego uczestnicy wygrają staż badawczy w wybranej jednostce Politechniki Warszawskiej.

Wydarzenie odbędzie się 28 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej
CEZAMAT PW
przy ul. Poleczki 19 na warszawskim Ursynowie.
  Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Formularz rejestracyjny na wydarzenie: https://forms.office.com/e/9GsbwPeASE

Regulamin Demo Day

Skip to content