Finał „Inżynierowie na rzecz społeczeństwa” Tech-Athon 2023

1 czerwca 2023

W Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej w weekend 26-28 maja odbył się finał wydarzenia „Inżynierowie na rzecz społeczeństwa” Tech-Athon 2023. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Szkołę Doktorską PW, Centrum Innowacji PW oraz CEZAMAT PW.


Tech-Athon 2023 to wydarzenie, podczas którego zespoły, składające się z doktorantów Politechniki Warszawskiej oraz zaproszonych gości, opracowują koncepcje innowacyjnych rozwiązań technologicznych o potencjale wdrożeniowym, a następnie konsultują swoje pomysły z mentorami i prezentują w formie pitchingu przed konkursowym jury. W tej edycji zespoły prezentowały rozwiązania z zakresu inżynierii biomedycznej, technologii fotonicznych, cyberbezpieczeństwa i analizy danych oraz magazynowania i konwersji energii.

Uroczystego otwarcia wydarzenia Tech-Athon 2023 dokonał prof. dr hab. inż. Adam Woźniak, prorektor ds. rozwoju Politechniki Warszawskiej. – Jestem bardzo szczęśliwy, że tak wielu doktorantów naszej uczelni zgłosiło się do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Na Politechnice Warszawskiej mamy wiele specjalnych programów, które wspierają innowacyjność i startupy. Tech-Athon jest jednym z takich projektów. Życzę wszystkim zespołom owocnej pracy – powiedział prof. Adam Woźniak.

W Tech-Athonie wzięło udział 10 zespołów, które miały okazję skonsultować swoje pomysły z 27 mentorami z otoczenia biznesowego i naukowego. Mentoring odgrywał istotną rolę, umożliwiając zespołom rozwijanie ich projektów w oparciu o cenne praktyczne wskazówki od doświadczonych profesjonalistów transferu technologii i wprowadzania pomysłów naukowych na rynek. Wsparte pozyskaną od mentorów wiedzą zespoły zaprezentowały swoje projekty jury i uczestnikom wydarzenia.

Jury konkursowe w składzie prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski (przewodniczący jury), prof. dr hab. inż. Zbigniew Brzózka, dr hab. inż. Piotr Lesiak (prof. PW), dr hab. inż. Robert Olszewski (prof. PW), dr hab. Agnieszka Skala-Gosk (prof. PW), dr hab. inż. Bartłomiej Ufnalski (prof. PW) postanowiło nagrodzić pięć zespołów. Pierwsze miejsce (ex aequo) zajęły zespoły Pd Meds i QPI4MED. Drużyny te otrzymały nagrodę wysokości 80 000 zł na badania rozwojowe swojego projektu. Trzecie miejsce należy do zespołu Hydrogenius, któremu przyznano nagrodę w wysokości 60 000 zł. Jury postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia zespołom PulseLayers i 3D Hand, które otrzymają otrzymały nagrodę w wysokości 30 000 zł. Nagrody zostały ufundowane w ramach projektu „Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza”.

– Niezwykle się cieszę, że na Politechnice Warszawskiej odbywają się takie wydarzenia jak Tech-Athon. Gratuluję wszystkim zespołom, ponieważ wszystkie prezentacje były bardzo interesujące i życzę Wam dalszych sukcesów – powiedział podczas wręczenia nagród prof. Mariusz Malinowski, prorektor ds. nauki Politechniki Warszawskiej.

Zwycięskie zespoły czeka teraz wytężona praca. Uzyskane nagrody pozwolą zespołom kontynuować dalszy rozwój ich projektów, a efekty tych działań będziemy mogli poznać podczas Demo Day, który odbędzie się w 2024 roku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom Tech-Athon 2023! Wasza praca i zaangażowanie są niezwykle inspirujące. Dziękujemy za współtworzenie tego wyjątkowego wydarzenia i życzymy dalszych sukcesów w realizacji waszych projektów.

 

Skip to content